Zpět

Rave Nation 2024

Od: 02.03.2024
Do: 02.03.2024
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Pardubice II – Cihelna, Ke Koupališti 62
Vstupenky/informace: GoOut.cz

V roce 2024 *Rave Nation* přivítá dva zahraniční headlinery a opět proběhne jeden velký návrat. Po mnoha letech se do České republiky vrátí francouzská techno legenda Scan X, dlouholetý kolega Laurenta Garniera z labelu F-Communications, kterého proslavila zejména jeho live vystoupení, nekompromisní a inteligentní techno. Po obrovském úspěchu setu Chrise Liberatora na minulé *Rave Nation* bylo organizátorům jasné, že druhý headliner nemůže být nikdo jiný, než druhý britský *„God of acid techno“* Dave the Drummer. Možná nejzásadnější jméno acid techno scény vůbec, autor desítek tracků na labelech Hydraulix nebo Stay up forever a dlouholetý kolega Chrise přinese tvrdé techno a acid techno. Za domácí scénu vystoupí DJ Kaisersoze, který se do Pardubic vrací také po několika letech a zahraje poctivý techno set. V neposlední řadě zazní i sety od rezidentů *Rave Nation* Killera, Lucase b2b Shivy nebo Klap-ina.

Učinkující
NázevPopis/foto
Scan X
Stéphane Dri, alias Scan X, je jedním z původních průkopníků francouzské techno scény. Jeho kariéra začala v roce 1993, kdy vydal svá první dvě EP na FNAC Music. V roce 1994 bylo dosaženo dalšího milníku, když Scan X vydal sérii EP na labelu Laurenta Garniera a Erica Moranda F Communications. Mnohé z těchto skladeb jsou nyní považovány za klasiku. V roce 1996 vydal své debutové album *Chroma*, které bylo vřele přijato jak rockovou, tak elektronickou scénou, což je vzácný úspěch, především ve Francii pro techno umělce. Produkce Scan X se nadále vyvíjela, jak dozrával jeho jedinečný styl a preciznost. Vytvořil nekompromisní vesmír, kde se hluboce intelektuální mísí s mocnými zvuky tanečního parketu. Díky tomu Scan X vystupoval na nejvýznamnějších mezinárodních hudebních akcích posledních 10 let.

Scan X Scan X Scan X

Dave The Drummer
Dave The Drummer je techno DJ a producent z Velké Británie. Elektronickou hudbu tvoří od roku 1993 a natočil desítky acid techno a hard techno nahrávek. Je také jedním z moderních acid techno inovátorů a vlastníkem mnoha labelů, včetně Hydraulix Records, Apex Records a Mutate To Survive.

Dave The Drummer Dave The Drummer Dave The Drummer Dave The Drummer

Kaisersoze
Původně ortodoxní techno DJ a producent Kaisersoze si dnes potrpí na aktuální a kvalitní hudbu. V současnosti využívá především house, minimal a techno, aby svému publiku nabídl hluboký pozitivní zážitek. DJ Kaisersoze několik let spolupracoval s předními agenturami, staral se o PR a booking zahraničních umělců. Mimo jiné se podílel na dramaturgii *Mácháče, Cosmic Tripu, Creamfields, Loopu, Citadel* a *Orion Hall*. Podařilo se mu realizovat české premiéry několika světově uznávaných hudebníků elektronické a teneční scény.

Kaisersoze Kaisersoze Kaisersoze

Killer
Promotér a DJ Honza Köhler alias DJ Killer je známý zejména jako propagátor stylů acid a rave a autor akcí *Rave Nation* nebo *90s Time Travel Rave*. Patří mezi aktivní české promotéry a DJs v oblasti 90s rave, který se na scéně pohybuje už přes 20 let. Pořádal akce na místech, jako je brněnské Bobycentrum nebo pardubické výstaviště Ideon. Jako vůbec první do ČR přivezl happy hardcore legendu Dune, byl jediným českým zástupcem na akcích *90s Time Travel*. Zahrál si třeba i v Německu po boku Marka Oh a nikdy nehrál jinak než z vinylu.

Killer

Lucas
Pardubický trance DJ Lucas je dlouholetý člen *Rave Nation*, který patří už jen mezi hrstku DJs, kteří hrají tento styl z vinylu. Hraní se věnuje už přes 18 let, přes rychlejší styly jako hardhouse se rychle dostal právě k energickému tranceu a v jeho setech je možné slyšet tracky od takových jmen jako Nu NRG, Yves Deruyter nebo Paul van Dyk.

Lucas

Shiva

Klap-in
Klap-in je český DJ.

Klap-in


Rave Nation 2024Rave Nation 2024Rave Nation 2024Rave Nation 2024Rave Nation 2024Rave Nation 2024Rave Nation 2024Rave Nation 2024Rave Nation 2024

Místo: Pardubice II – Cihelna, Ke Koupališti 62
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: