Zpět

Karvinský Majáles 2022

Místo: Karviná, Moravskoslezský kraj
Od: 20.05.2022
Do: 20.05.2022
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Karviná
Vstupenky/informace: GoOut.cz

Tradiční oslava jara a studentského života se po dvou letech vrací do Karviné. Karvinský Majáles proběhne 20. května a vystoupí na něm kapela Mirai, Ben Cristovao, Paulie Garand a další.

Učinkující
NázevPopis/foto
Mirai
Mirai je česká popová hudební skupina, která vznikla v roce 2014 ve Frýdku-Místku. Frontmanem, zpěvákem a kytaristou je Mirai Navrátil. V kapele dále hrají bubeník Šimon Bílý, baskytarista Michal Stulík a kytarista Tomáš Javůrek. Ve sbírce má Mirai ocenění z ankety Český slavík i Cenu Anděl. V roce 2021 vydala kapela nejnovější album _Maneki Neko_.

Mirai Mirai Mirai Mirai Mirai

Paulie Garand
Paulie Garand, vlastním jménem Pavel Harant, je český rapper a producent. Působí pod vydavatelstvím Ty Nikdy Label, pod kterým vydal alba _Harant_ (2010), _V hlavní roli_ (2012), _Molo_ (2014), _Boomerang_ (2015), _Nirvana_ (2017) a _DANK_ (2018). Všechny desky se vyznačují Paulieho osobitým stylem kombinující různorodou mozaiku nálad a atmosfér. Od vážných skladeb, přes kritiku až po odlehčená témata. Mezi jeho nejznámější skladby patří například _Molo_, _La Familia_, _Boomerang_, _Tuláci_ a další. Album _DANK_ nahrál Paulie opět se svým dvorním producentem Kenny Roughem. Vrátil se tak ke své přirozenější poloze, lyrickému indie rapu, který je ale tentokrát ještě navíc protkaný až nečekaně upřímnými zpověďmi, vděčností i ryzí láskou k hudbě. To, že se Paulie na desce nestydí mluvit ani o těch nejniternějších věcech, dokazují zřejmě dvě nejemotivnější skladby v jeho kariéře vůbec – _Návraty_ a _Srdce z ledu._ V roce 2020 vydal Paulie Garand společné album _Mezi prsty_ s legendárním producentem DJ Wichem a také sólový projekt _Monology_. Kromě rapu a produkce se Paulie věnuje filmařině a natáčení videoklipů. Navíc je autorem vlastní oděvní značky Garand Brand.

Paulie Garand Paulie Garand Paulie Garand Paulie Garand

Thom Artway
Thom Artway (Tomáš Maček) je mladý český zpěvák, skladatel a kytarista z valašských Vlachovic. Zpívá anglicky a ve své tvorbě kloubí folk, pop a rock. V roce 2012 nahrál písničku _Towards the Sun_, která byla součástí soundtracku filmu _Křídla Vánoc_. V prosinci roku 2013 vydal EP s názvem _Still Standing in the Unknown_. O dva roky později vydal svůj první singl _I Have no Inspiration_, který patřil dlouho k nejhranějším písním v českém rádiovém éteru a který byl součástí reklamního spotu na nejmenovaný bankovní dům. V roce 2017 získal ocenění Zpěvák roku a Objev roku na hudebních Cenách Anděl. Thoma můžete slyšet jak sólo, tak s doprovodem kapely ve složení: Ondřej Jurásek (baskytara), Martin Hrabal (bicí a perkuse), František Valena (klávesy). V říjnu 2017 se Thom Artway zapojil do projektu Silent Forest, projektu Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA). Česká republika s kanceláří v liberecké zoologické zahradě byla vybrána a pověřena předsednictvím této nové celoevropské iniciativy. Cílem je zvýšit povědomí o současné krizi, kdy se někteří zpěvní ptáci stali předmětem velmi výnosného obchodu, což má za následek nekontrolovaný úbytek těchto ptačích druhů. Thom Artway na podporu myšlenky kampaně napsal píseň _High Above The Trees_, ke které vznikl videoklip v režii Jakuba Švejkara.

Thom Artway Thom Artway Thom Artway Thom Artway Thom Artway

Světlo

Světlo

Fredy & Krasty

Fredy & Krasty

Bifidus Aktif
Bifidus Aktif se o drum'n'bass zajímal několik let, ale až poté, co se dostal k psaní pro Shadowbox, ho známost s ostatními DJs v čele s Akirou nakopla k nastartování závislosti na shánění, kupování a honění vinylů na gramcích. Na přelomu let 2004 a 2005 si je začal osahávat a brzy na to už své placky roztáčel v klubech v západních Čechách a v Praze. Za své tří leté DJské působení procestoval velkou část Čech a Slovenska a zahrál si i po boku několika světových DJských es. Ve svých setech dává přednost modernímu tanečnímu zvuku - Pendulum, Sub Focus, State Of Mind, který kombinuje s liquid funkem i tech stepem - Kemal, Stakka + Skynet, Noisia; v jeho bagu však nechybí ani zasněné, atmosferické a deep tracky například z labelu Subtitles. Kromě psaní pro Shadowbox přispívá recenzemi a do rubriky Breakdown na Techno.cz, v minulosti psal články do časopisu X MAG a pracoval pro server Partypeople.cz. V současnosti také pomáhá s pořádáním drum & bassových akcí Take Control a Let it Roll.

Bifidus Aktif

Madface

Madface Madface

No Money
Pod názvem No Money se ukrývá drum'n'bassové duo DJs C.Phone a Limitedd. Ti přišli s charakteristickým zvukem ovlivněným neurofunkem. Zároveň však čerpají i z jiných DnB stylů.

No Money

Switch

Drop Database

Drop Database Drop Database

Spooner

Sense.Illusion

Sense.Illusion

Ben Cristovao
Ben Cristovao je český zpěvák, textař, herec, sportovec a písničkář, zpívá v češtině i angličtině. Jeho matka je z Čech, otec z Angoly. V roce 2009 byl finalistou talentové soutěže _Česko Slovenská Superstar_, kde skončil na 7. místě. Předtím se věnoval na profesionální úrovni sportu - nejprve tenisu a poté snowboardingu. Zkušenosti získané z hudební soutěže ho motivovaly k dalšímu zaměření na svou sólovou pěveckou kariéru. V roce 2010 vydal debutové album _Definitely Different_, nejúspěšnějšími singly alba jsou písně _Give Me Some More_ a _Put It On Me_. Rok poté (2011) vychází druhé řadové album _Benny Cristo_. Deska obsahuje píseň s Monikou Bagárovou _Chci_ a hit _Na zdraví_. Coby předskokan vystupoval například před americkou elektro-popovou skupinou Far East Movement či kubánsko-americkým rapperem Pitbullem. V roce 2014 desku _Made In Czechoslovakia_, kterou pokřtil ve vyprodané pražské hale Forum Karlín. V roce 2019 vydal EP _Kontakt_ o šesti skladbách. V tom samém roce oslavil na hudební scéně 10 let a při této příležitosti uspořádal v Praze vlastní koncert v hale O2 arena, show navštívilo bezmála 15 000 lidí. Ben spolupracuje na hudební scéně s širokým spektrem umělců od mainstreamových zpěváků a kapel až k alternativním hip hoperům z Čech i Slovenska. Jeho alba vzešly z valné části ze spolupráce s kanadskými producenty The Glowsticks v čele s Osama Verse-Atile. Ben Cristovao je několik let aktivním veganem a zastáncem práv zvířat. Aktivně se účastní různých akcí a kampaní podporujících tuto myšlenku. Ben se zároveň věnuje několik let na profesionální úrovni brazilskému jiu-jitsu. V roce 2021 Českou republiku reprezentoval v mezinárodní soutěži _Eurovize_.

Ben Cristovao Ben Cristovao Ben Cristovao Ben Cristovao Ben Cristovao Ben Cristovao


Karvinský Majáles 2022Karvinský Majáles 2022Karvinský Majáles 2022Karvinský Majáles 2022Karvinský Majáles 2022

Místo: Karviná
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: