Zpět

Jiny svety: International Art Event Prague

Místo: Praha, Hlavní město Praha
Od: 02.03.2024
Do: 02.03.2024
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Praha 1, Anežská 812/12
Vstupenky/informace: GoOut.cz

*Jiny svety: International Art Event Prague* jsou jednodenním networkingovým a multižánrovým festivalem, jehož primárním cílem je propojení uměleckých disciplín, vzájemná inspirace a především integrace lokálních a mezinárodních současných umělců. Klíčovými slovy pro projekt jsou sdílení, mezinárodní setkání a interdisciplinarita. Festival přivítá umělce z Německa, Lotyšska, České republiky a Francie. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení, impro, jam, exhibition nebo DJ show. Na akci také představí umělci jako Viah, Ujdeto, Wave, Lorena Rode, Francis Belte, Huizi Yao, Fiktivní odpad a mnoho dalších.

Učinkující
NázevPopis/foto
Viah
Pražské uskupení Viah se skládá z Huyen Vi Tran, Rosalie Malinské a Eleni Michailidu. Debutové album s názvem *Tears of a Giant* produkoval Jiří Burian a vyšlo v červenci 2018 pod labelem Indies MG. Název alba odkazuje k melancholickému vyznění písní, které se tak v pohádkové analogii stávají slzami obra. Album vznikalo dva roky, během nichž Vi Huyen Tran působila jako vokalistka a klávesistka v indie kapele Republic of Two a učila se skládat písně. Vi Huyen Tran se ve své tvorbě věnuje zejména tématům identity a autenticity. V roce 2019 vyhrálo uskupení Viah hudebně-exportní projekt Czeching, který skupině zajišťuje možnost vystoupit na showcaseovém festivalu *Eurosonic Noorderslag*, nahrát a vydat singl, natočit videoklip a nakonec jejich hudba poputuje do hudební výměny Evropské vysílací unie. V listopadu 2019 vydaly Viah nový singl *Samurai*.

Viah Viah

Lorena Rode
Lorena Rode je německá umělkyně.

Lorena Rode Lorena Rode

Huizi Yao
Huizi Yao je nezávislá vizuální umělkyně z německého Kasselu. Narozena byla v Číně. Huizi se zabývá především fotografií a videografií a její díla jsou známá pro svou intenzivní barevnost, nádech humoru a absurditu.

Huizi Yao

Mor Wen
Mor Wen je pražská DJka, producentka a performerka, spolu se svým bratrem (vystupujícím pod jménem Xynnh) založila komunitní platformu Glory Affairs, pod jejíž záštitou organizuje koncerty, workshopy a performance. Společně mají také živý projekt *WyoXen*. Mor Wen se pohybuje na úrovni dvou kulturních prostředí a vlivy vzájemně proplétá. Její živé vystoupení mají rituální nádech, využívá masky a pracuje s různými nazvučenými objekty, kterými doplňuje své elektronické kompozice.

Mor Wen Mor Wen Mor Wen

Francis Belte

Wave

Fiktivní odpad


Jiny svety: International Art Event PragueJiny svety: International Art Event PragueJiny svety: International Art Event PragueJiny svety: International Art Event PragueJiny svety: International Art Event PragueJiny svety: International Art Event PragueJiny svety: International Art Event PragueJiny svety: International Art Event PragueJiny svety: International Art Event Prague

Místo: Praha 1, Anežská 812/12
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: