| Název | Popis/foto |
|---|---|
| Josef Špaček | Josef Špaček je český houslista. Jeho hra vyniká technickou jistotou, virtuozitou, osobitým výrazem a širokým rozsahem barevnosti zvuku. Začínal na pražské konzervatoři pod vedením Jaroslava Foltýna. Následně studoval na Curtisově hudebním institutu ve Filadelfii a na newyorské Juilliard School.
Vystupuje s významnými orchestry po celém světě, v posledních letech například s Českou filharmonií, Orchestre de Paris, Rundfunk-Sinfonieorchester Berlin, Bamberger Symphoniker, Tonhalle-Orchester Zürich, Tokyo Metropolitan Symphony Orchestra, Japan Philharmonic Orchestra, Netherlands Philharmonic Orchestra, hr-Sinfonieorchester nebo Stavanger Symphony Orchestra.
Věnuje se rovněž komorní hudbě – s cellistou Timotheem Gavriilidis-Petrinem a pianistou George Xiaoyuan Fu tvoří mezinárodní Trio Zimbalist, jež každoročně absolvuje turné po USA a Evropě.
Jeho nejnovější diskografie zahrnuje album s díly B. Martinů s Miroslavem Sekerou a Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, s violoncellistou Tomášem Jamníkem natočil album *Cesty* a s Českou filharmonií a Jiřím Bělohlávkem nahrál *Dvořákovy a Janáčkovy houslové koncerty* a Sukovu *Fantazii*.
Je laureátem světově proslulé mezinárodní soutěže královny Alžběty v Bruselu a vítězem mezinárodní houslové soutěže Michaela Hilla na Novém Zélandu.
Po devět sezón působil jako koncertní mistr České filharmonie a od roku 2016 je jejím rezidentním umělcem.
|
| Tomáš Jamník | Tomáš Jamník je český violoncellista, v současnosti žije v Berlíně. V roce 2006 zvítězil na mezinárodní soutěži Pražské Jaro, kde obdržel řadu dalších zvláštních cen, stal se též finalistou a držitelem zvláštní ceny na soutěži Pierre Fournier Award 2011 v Londýně.
|
| Jan Fišer | Jan Fišer je český houslista a dirigent.
Vedle jeho hlavní náplně koncertního mistra v PKF – Prague Philharmonia je vyhledávaným komorním hráčem a to jak na housle a violu, tak také sólistou. Na recitálových koncertech vystupuje zejména s klavíristou Ivo Kahánkem, se kterým zároveň založil Dvořákovo trio, které vystupuje ve složení Ivo Kahánek, Jan Fišer a Tomáš Jamník.
|
| Stanislav Gallin | Stanislav Gallin je český klavírista.
Je absolventem Akademie múzických umění v Praze, kterou v roce 2007 opustil debutem Čajkovského klavírního koncertu v Rudolfinu. Je zakládajícím členem Orbis Tria, které se během roku 2009 zařadilo mezi nejúspěšnější evropské soubory své generace, když se stalo laureátem čtyř mezinárodních soutěží, včetně jedné z těch nejprestižnějších - International Chamber Music Competition v německém Hamburku. Zúčastnil se také četných mistrovských kurzů, studoval například u Lazara Bermana, Eugena Idjice, Avo Kouyoumjiana, Pierra Jasmina a jiných. Jako sólista se představil s orchestrem Petrohradské filharmonie, Petrohradským symfonickým orchestrem, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Moravskou filharmonií Olomouc a dalšími. Spolupracoval s dirigenty Tomášem Braunerem, Alexem Anikhanovem, Jackem Martinem Händlerem, Jakubem Hrůšou a dalšími.
|
| Petra Malíšková | Petra Melíšková je česká houslistka.
|